PROJEKTJEINK
Segítő Kezek

Cél: Önkéntes és mentori programok létrehozása, amelyek személyes támogatást és útmutatást nyújtanak a gyermekek számára.
Szervező:

TOMORROW FOR CHILDREN FOUNDATION
Még egy átlagos családban nevelkedő gyermek sem mindig kapja meg otthon a támogatást, törődést, ami ahhoz kellene, hogy kibontakoztassa a gyermek tehetségét és szárnyakat kaphasson az önmegvalósításban. Lehet ez idő, vagy figyelemhiány is és lehet ez abból fakadóan, hogy a szülők nem elég képzettek, hogy meg tudják mutatni az utat gyermekük számára.
De mindenki tudja, hogy vannak kincsek elrejtve minden családban és azok arra várnak, hogy felfedezzék őket.
Mindenki látott már csodálatos embereket, akik felkaroltak másokat és segítettek a tehetségüket kibontakoztatni és tudjuk mekkora jelentőse van annak, ha valakit végre felkarolnak, segítenek és végre megmutathatja tehetségét, hallathatja hangját, tudását.
A mi alapítványunk ezen programjával azért teszünk nap, mint nap, hogy ne menjenek el a tehetségek itthonról, itthon legyenek felkarolva, segítve és minél több gyermek kaphasson támogató kezeket, melyek segítik az úton őket.
Projektünk egy támogatói és mentor program.
Fel kell térképezni, mely gyermek milyen területen igényel fejlődési lehetőséget. A tehetség és az érdeklődés sokszor már nagyon hamar jelentkezik, viszont ennek felismerése komoly szakmai tapasztalatot igényel.
Mentorprogramok: A hátrányos helyzetű gyermekek mentorálása nemcsak a gyermekek, hanem a mentorok számára is gazdagító élmény , mivel lehetőséget ad arra, hogy pozitív hatással legyenek mások életére, és hozzájáruljanak a társadalmi egyenlőséghez. A mentorok példaképként szolgálhatnak, és támogathatják őket a céljaik elérésében.
A mentorálás folyamata:
Megértés és empátia: Fontos, hogy a mentor megértse a gyermek helyzetét és háttérét. Az empátia segíti a bizalom kialakítását, ami alapvető a sikeres mentoráláshoz.
Célok kitűzése: Közösen határozzák meg a rövid és hosszú távú célokat. Ezek lehetnek iskolai teljesítménnyel, személyes fejlődéssel vagy társadalmi beilleszkedéssel kapcsolatos célok.
Támogatás és bátorítás: A hátrányos helyzetű gyermekek gyakran küzdenek önbizalomhiánnyal. Fontos, hogy a mentor folyamatosan támogassa és bátorítsa őket, hogy merjenek nagyobb álmokat megfogalmazni.
Információk megosztása: A mentor megoszthatja tapasztalatait, tudását és forrásait, amelyek segíthetik a gyermeket a fejlődésben. Ez magában foglalhatja az iskolai, közösségi vagy szabadidős lehetőségeket is.
Kapcsolatok építése: A mentor segíthet a gyermeknek új kapcsolatok kialakításában, legyen szó barátságokról vagy szakmai kapcsolatokról.
Rugalmasság és türelem: Mivel a hátrányos helyzetű gyermekek különböző háttérrel rendelkeznek, a mentorálás során fontos a rugalmasság és a türelem. Minden gyermek másképp reagál a támogatásra és a tanácsokra.
Példamutatás: A mentor saját példája is inspiráló lehet. Ha a mentor sikeresen túllépett hasonló nehézségeken, az motiválhatja a gyermeket.
Visszajelzés: A folyamatos visszajelzés segíthet a gyermek fejlődésének nyomon követésében. Fontos, hogy a pozitív eredményeket is megünnepeljék.
Önkéntesség és közösségi szolgáltatások: Önkéntes programok, amelyek célja, hogy a közösség tagjai segítsenek a rászoruló gyermekeknek és családjaiknak, például tanulási támogatással vagy szabadidős programokkal.
Művészetterápia: Kreatív kifejezésformák (rajzolás, festés, zene) alkalmazása, amely segíthet a gyermekeknek az érzelmeik kifejezésében és feldolgozásában.